Štatistiky obľúbenosti kasíno hier za rok 2017

Štatistiky obľúbenosti kasíno hier za rok 2017

Rok 2017 je za nami a my môžme bilancovať. V porovnaní s rokom 2016 zaznamenal portál Hracie-automaty.com pokles o 20%. Dôvodom je zmena Google algoritmu a spôsob zobrazovania výsledkov. Zatiaľ čo nám patrí priemerná tretia pozícia na top kľúčových slovách, zobrazuje nás až na siedmej pozícií vďaka duplicite  zobrazovania stránok pred nami. Prvý web sa zobrazil 4 krát a druhý 2 krát.

Keď už sa hráči na náš web dostali, hrali na ňom v priemere takmer 6 minút. Oproti roku 2016 sa však preferencie hráčov výrazne zmenili. Na prvom mieste obľúbenosti sa objavil hrací automat Marlin's Magic Respins od spoločnosti Nyx. Tento video slot je graficky veľmi dobre prepracovaný a má množstvo skvelých herných funkcií, ako napríklad Superbet. Môžete tu vyhrať až 5 opätovných zatočení a 300 mincí navyše.

Na druhom mieste sa umiestnil klasický hrací automat Double Diamond od spoločnosti IGT. O obľúbenosti tohto druhu kasíno hry svedčí aj fakt, že ste pri hre vydržali v priemere až 8 minút. A klasike patrí aj miesto číslo 3. Ovocný automat Multi Fruit 81 od Play'n Go navštívili tisíce hráčov a strávili hraním o niečo viac ako 10 minút.

Miesto číslo 4 je tak trochu prekvapením. Kým v roku 2016 na tomto mieste kraľovala smrteľná Multi Wheel ruleta od Microgaming, rok 2017 ho získal video automat Crown of Egypt. Prečo? Netušíme...

Video automat Da Vinci Diamonds okupuje priečku číslo 5 a to napriek tomu, že sme ho spustili až v druhej polovici roku 2017. Hráči na tejto hre strávili priemerne viac ako 7 minút. Tesne za ním sa umiestnili hrací automat Apollo a video automat Gold Train od Pragmatic play. Druhý menovaný je pre nás veľkým prekvapením a to hlavne z dôvodu, že ho nepovažujeme za kvalitný produkt. Dizajnérsky aj funkcionalitou zaostáva za kasíno hrami ako napríklad hracím automatom Bars and Bells alebo klasickým automatom Jackpot Jester 50 000.

Priečky 8, 9 a 10 patria trojici, ktorú od seba podľa štatistík delí len pár klikov, avšak čas strávený hraním sa odlišuje podstatne. Pravdepodobne dobre zvolený názov video slotu Prissy Princess spôsobil, že veľa hráčov ho ide vyskúšať. Väčšina z nich však po chvíli zistí, že tento produkt za veľa nestojí a ide hrať niečo iné. Výsledkom je priemerná doba len necelé 2 minúty - samozrejme, že sú aj hry, ktoré sú na tom oveľa horšie. Naproti tomu tu máme automatovú hru Traja Mušketieri, kde priemerný čas na stránke bol viac ako 3 krát viac a dosahoval 6:21 minút. Top 10 uzatvára hrací video automat Totem Lightning.

Ktorá kasíno hra zaznamenala najväčší prepad?

Samozrejme, že to bol video automat Sizzling Hot od Novomatic. Dôvod, je však jednoduchý. Stále patrí medzi najobľúbenejšie automaty u slovákov, avšak spoločnosť Novomatic ho stiahla z online sveta v strednej Európe. My sme na našom webe takisto boli nútený tento slot nahradiť podobnou hrou menom Tripple Diamond.

Nie dobre sa darilo video pokru. Predovšetkým video poker Joker Wild zaznamenal pokles o 20 pozícií a umiestnil sa na mieste číslo 35. Jeho mladší brat, video poker Joker Wild Double up klesol dokonca o 36 miest na pozíciu číslo 96. Tento pokles sa dokonca udial napriek tomu, že v poslednom čase neprišiel na trh žiaden iný video poker, ktorý by tito klasiky posunul na druhú koľaj.

A čo ruleta?

Ruleta bola vždy vysoko v štatistikách obľúbenosti. V roku 2016 dokonca 2 druhy rulety boli v top 15. Vyššie sme spomínali Multi Wheel ruletu, resp. ruletu s viacerými kolesami a druhá bola úplne jednoduchá francúzska ruleta od spoločnosti NetEnt. V roku 2017 sa v top 100 nenachádza žiadna ruleta a až na pozícií 107 nájdeme klasickú ruletu.

News