Andrew Tate - od hazardu k internetovému fenoménu

Andrew Tate - od hazardu k internetovému fenoménu

08/23/2022

Andrew Tate sa narodil v roku 1986 a hoci to na ňom nie je vidno, je mulat. Jeho otec je černoch a šachový majster, zatiaľ čo matka je beloška. Už ako dieťa sa presťahoval do Anglického mestečka Luton (áno, toho s tým veľkým letiskom).

Zaujímavým obdobím jeho kariéry bol šport. Ako boxer a kickboxer zarobil prvé peniaze a tento počiatočný kapitál vystrelil jeho podnikateľskú kariéru do výšok.

Po ukončení kariéry začal podnikať v predaja online kurzov. Ak si chcel vedieť ako sa stať bohatý, Andyho kurz ti v tom mal pomôcť. To ako úspešní boli absolventi kurzov sa však nehovorí. V čase jeho bojovej kariéry, bol jeden zo sponzorov zápasov podnikateľ v oblasti hazardu. Andrew ho oslovil a ponúkol mu spoluprácu. Podnikateľ však mal dosť peňazí a ponuku odmietol. Tate tak prišiel s plánom B, čo znamenalo že za poplatok otvorí kasíno rovnakej značky použitím vlastného  kapitálu.

Konkurencia v danej oblasti bola podľa Andyho slov vysoká a na to aby uspel potreboval nejaký nápad. Teno nápad prišiel a bol prekvapivo jednoduchý. Tate si všimol extrémne predraženú kávu vo vedľajšom Starbuckse a ponúkol ju zadarmo. V duchu hesla

Prídi si dať kávu zadarmo a tých 5 dolárov radšej skús minúť na hru. Kto vie? Možno práve ty vyhráš jackpot.

V tom čase minimálne regulované odvetvie mu zarobilo milióny. Postupne sa tiež stával známou tvárou internetu a to hlavne vďaka kontroverzným názorom. Veci nebývajú čiernobiele a tak to je aj v prípade Tateho.

Andrew Tate zásluhy

Moderná doba je známa ako doba krízy maskulinity. Pre tých čo to majú radi jednoducho, muži už nie sú muži. Pohodlný život, komfort a relatívne ľahko dosiahnuteľný sex spôsobil, že lovci a bojovníci dávnych dôb sa zmenili na domácich obtlstnutých maznáčikov. To samo o sebe nie je tá najhoršia stránka tohto fenoménu. Depresie, prázdnota či nulový záujem o kvalitný vzťah sú však už dosť dobrým dôvodom na zmenu.

Andrew motivoval už milióny takýchto mužov aby zmenili svoj prístup k životu. Mnohí tak začali na sebe pracovať. Naštartovali svoje podnikanie, začali sa vzdelávať, cvičiť...

Andrew Tate kontroverzia

Samozrejme že Tateho podcasty sa dotýkali aj žien. Mnohým mužom na jednej strane pomohlo zmeniť prístup k ženám a dosiahnuť úspech vo vzťahu, na strane druhej sa však na adresu žien často vyjadroval ako o niečom druhotriednom. Svoje výroky však vždy uviedol na pravú mieru, čo síce ubralo paru z kotla, feministkám to však nestačilo a Andrew zostal tŕňom v oku. Vylepšenie imidžu samozrejme nepomohlo ani založenie spoločnosti, ktorá manažuje účty "influenceriek" na OnlyFans.

Muži sa však z jeho lekcie o ženách naučili, že žena na piedestale nie je ten najlepší nápad. Odporúčal vzťah vyrovnať, prípadne nadradiť muža (pričom to veľmi rozumne vyargumentoval).

Ako ťažšie obhájiteľné pôsobilo Tateho chválenkárstvo. Prízvukovanie svojho veľkolepého životného štýlu, autoparku či množstve žien pôsobí jemne povedané nevyzreto a tým si odpálil veľké množstvo fanúšikov aj z mužského osadenstva.

Andrew Tate a ban na Facebooku, Instagrame, Tiktoku...

August 2022 bol pre Tateho sociálne siete čiernym mesiacom. V priebehu týždňa dostal ban od spoločnosti Meta (Facebook, Instagram) a pár dní na to od TikToku. Podľa nás je však vlak menom Andrew Tate natoľko rozbehnutý, že tieto plaformy uškodili sami sebe a milióny sledovateľov sa presťahujú kamkoľvek Andy pôjde.

Hľadaj

Reklama

Top kasína s licenciou

Kasíno
Eurogold Kasino €10 000 + 500 Free spinov
18+ and T&C Apply