História Rulety

História Rulety

15/02/2018

Ruleta, ako ju hráme dnes, je úžasná hra kasína, ktorá nielen vynásobí vašu hotovosť na dvojnásobok, ale tiež vám prináša podporu zábavy po celú dobu, keď ju hráte. Úžasné točiace koleso, výpočet stávky a predpoveď výsledkov celkom robia túto hru rulety zábavnou záležitosťou. Čudovali ste sa, ako vznikla táto hra rulety? Pozrite sa spolu s nami nato.

Sprievodca hrou

Úspešnosť tejto úžasnej kolesovej hry prináša Blaise Pascal, francúzsky investor, fyzik aj matematik. Zaujímavé je, že sa Pascal ani nepokúšal vymyslieť kasinovú hru, ale perpetuum mobile. Nevedel, že sa z tohto úsilia stane len populárna kasínéo hra. Motívom takéhoto vynálezu bolo vytvoriť stroj pre všetkých, ktorí by pokračovali v práci bez toho, aby čerpali akúkoľvek energiu z vonkajšieho zdroja. Napriek tomu, že pokus Pascala zlyhal, proces priniesol dnes svetovú kasíno hru.

Vynález Nuly

Nula neexistovala v hre rulety až do polovice 19. storočia. V skutočnosti tento vynález Pascala zostal po stáročia rovnaký. Celý scenár dostal novú dimenziu v roku 1842, kedy Francois a Lois Blanc dospeli k návrhu nového ruletového kolesa s jednou nulou na ňom. Zaujímavé je, že tento dizajn bol vytvorený výlučne pre kráľa Karola III. z Monaka. Pridaním nuly do kolesa určite dal hre väčší okraj do hry. Toto nové koleso prinieslo pre Monako veľa príjmov.

Keď uvidíte dve nuly

Keď celý svet začal prinášať nové rozmery do hry rulety, prečo by krajina ako Amerika ustúpila? Američania sú posadnutí svojimi vlastnými vecami a toto nikdy nebolo tajomstvom. Tentokrát Američania experimentovali s hrou rulety a pokúsili sa do nej vložiť novú funkciu. S cieľom dať hre ešte väčší okraj ako nula, Američania pridali dvojitú nulu na ruletné koleso, a tak vznikla Americká ruleta. To znamená, že namiesto 37 čísel na kolieske sa americká ruleta skladala z 38 čísel (1 cez 0, 36 a 00). Inovatívne naozaj.

Predpovedanie výsledkov

Ďalším míľnikom v celej ceste a rastu rulety bola predpoveď výsledkov. Všetky kredity za tento významný prelom idú na austrálskych štatistov, ktorí zistili, že porazili kurzy v hre rulety. Michael Small z univerzity v Západnej Austrálii študoval koncept ruletových kôl spolu s polytechnickou univerzitou Chil Kong Tse v Hongkongu. Obaja si uvedomili, že ak poznáte presné umiestnenie lopty spolu s rýchlosťou kolesa a lopty, keď ju krupiér uvoľní, môžete ľahko zistiť, na čo si staviť, a tým zvýšiť svoje šance na výhru. Bohužiaľ, je ťažké dokonca predpovedať počet kurzov v bežnom kasíne.

Ruleta víta online ruletu

Zo všetkých týchto úspechov dôležitých míľnikov počas svojej cesty, jeden z najdôležitejších úspechov bol, keď sa hrala ruleta online. Vďaka zavedeniu internetu ako aj špičkovej technológie bola koncepcia prechodu od kamenného  kasína využívať hru rulety odmietnutá novým konceptom on-line rulety. Zavedenie on-line kasína rulety bolo dané životom a rovnako získala popularitu v tomto okamihu. Bez ohľadu na to, v akom kúte sveta žijete, môžete si ľahko  vychutnať hru rulety na obrazovke počítača alebo mobilnej obrazovke. Podstatou v tomto koncepte je fakt, že sa vraciame naspäť ku skutočnému kasínu. Toto umožňuje streamovanie naživo a teda možnosť hrať ruletu a iné kasíno hry v live kasíne. Všetci si to uvedomujú a všetci to poskytujú. Stačí si len vybrať.

 

News Ruleta Online Kasíno Naživo

Hľadaj

Reklama

Top kasína s licenciou

Kasíno
Doxxbet €7000 + 250 Free spinov + €20 reload bonus
Tipsport €4000
SYNOTtip €2000 + 640 voľných zatočení
iFortuna €1000 + 333 free spinov
18+ and T&C Apply