Výherné automaty

Keď budete navštevovať internetové kasína, určite si všimnete, že v ponuke sú v rôznych online kasínach rovnaké výherné automaty. Dôvod je prostý: Výherné automaty dodáva kasínam rovnaká spoločnosť. A táto ten istý výherný automat predáva všetkým možným online kasínam. Najúspešnejšou spoločnosťou je spoločnosť NetEnt (kliknutím na ktorýkoľvek banner prídeš priamo do kasína s hrami od NetEnt). Táto spoločnosť dodáva okrem výherných automatov aj celkové kasíno moduly. Je kótovaná na americkej burze NASDAQ. Sústreďuje sa na kasíno moduly ktoré u seba nemusíte inštalovať. Býva dosť otravné keď si musíte dané kasíno u seba najprv nainštalovať a až potom si môžete zahrať nejaké výherné automaty. Navyše majú inštalačné kasína jednu nevýhodu. Keď si chcete zahrať daný výherný automat väčšinou neexistuje free modul a vy musíte hrať hneď od začiatku o peniaze.

Výherné automaty a licensované kasína

Už som to možno spomínal v iných statiach takže sa asi určite opakujem. Je veľký rozdiel medzi licencovanými a nelicencovanými internetovými kasínami. Tie nelicencované pochádzajú hlavne z USA a výsledky hry bývajú naklonené v prospech kasína. Naopak pri licencovaných kasínach je tzv.generátor náhodného čísla, ktorý zabezpečuje že hra beží v rámci legislatívou stanovených medzí. Netreba však zabúdať že kasína majú miernu matematickú výhodu. A to nie len pri výherných automatoch.

Výherné automaty v reálnom svete

V reálnom svete fungujú výherné automaty na podobnom pincípe ako v tom virtuálnom. Rozdiel je však citelný pri starších automatoch. Pri tých úplne prvých bol výsledok následujúcej hry stanovený pred dokončením tej aktuálnej. Toto niektorý ľudia začali pomocou magnetu manipulovať a tak sa prešlo na úplne iný systém hracích automatov. Bol to systém pravdepodobnosti a tak má každý výherný automat odvtedy stanovenú mieru výplatnosti. (určite som to preložil nahovno preto anglický výraz - payout rate) :-) Tento sa pohybuje od 70 do 98% (ak nie sú automaty zmanipulované, čo sa niekedy tiež stáva). Pri online kasínach to býva spravidla viac. Znamená to že keď má automat 98%, dostávate pri 100 vsadených eurách 98 naspäť - v prípade ak máte smolu. Ak máte šťastie tak jednoducho vyhráte.

Automatová hra Kitty Glitter

Automatová hra Kitty Glitter

27/06/2016 Hra

Prítulné mačičky z automatovej hry Kitty Glitter si obľúbi každý vďaka fantastickým výhram, ktoré vám prinášajú.

Hraj

Hrací automat Dazzle me

Hrací automat Dazzle me

16/09/2015 Hra

Hrací automat Dazzle Me má až 76 výplatných línii. Hrajte a získavajte bonusy v EU licencovaných kasínach.

Hraj

MotörHead výherné automaty online

MotörHead výherné automaty online

22/09/2016 Hra Hot

Fantastické výhry priamo z pódia rockovej show legendárnej britskej kapely na výhernom automate MotörHead online.

Hraj